Jak fungují slevy?


Jistě znáte spousty reklamních textů. které na vás křičí SLEVA, SLEVA,SLEVA!!!   

 

A výrobci oken se předhánějí, kdo nabídne větší slevu. Zákazník tak v první chvíli přemýšlí o tom, kdo nabídne větší slevu a někteří zákazníci se této slevy dožadují. Slevy tak doslova fungují jako návnada na háčku.

 

Zde je nutno se zastavit a zeptat se na účel této akce SLEVA. Ale rozeberme to od začátku:

 

Příklad: Jdete zakoupit okno, které má ve skutečnosti prodejní hodnotu 3750Kč. Výrobci oken jej v tabulkovém ceníku nabízejí za cenu 15000Kč. A nyní přichází moment, kdy vám začnou nabízet slevu. Daný výrobce ví, že může s cenou klesnout až na 3750Kč. Ale proč by to dělal? Když zákazníkovi stačí sleva 40-50% ? Když bude zákazník neodbytný nebo bude chtít více oken, tak výrobce nabídne ještě množstevní slevu, popřípadě nějakou zajímavě nazvanou akční slevu (zimní, velikonoční, Josefovská a další ) a ve finále odejde zákazník spokojený s obdrženým množstvím slev a s cenou 5000Kč.

 

S touto situací se u nás nesetkáte.

Pokud je prodejní hodnota okna 3750Kč, tak vám toto okno prodáme za 3750Kč.
U nás se tedy nesetkáte se složitým systémem slev, protože u nás nakoupíte za skutečnou cenu výrobku a v naší prodejně nepresentujeme tabulkové ceny.

 

U nás s našimi zákazníky jednáme zpříma a na našich výrobcích v naší prodejně naleznete originální ceny. Neuvidíte tabulkové ceny s lákavými obrovskými "letními", "zimními, "jarními", "podzimními" nebo jinými lákadly označené slevy. Přesto je spousta zákazníků, kteří z různých reklamních akcí nabývají dojmu, že přece nějakou slevu dostat musí, když jí nabízejí i ostatní.

 

A jak vlastně fungují ty tzv. Zimní slevy?

Je to jednoduché. Standardně u "echt" dodejců oken dostáváte okno z našeho příkladu v létě za 6000Kč, protože je velká poptávka a ceny se šroubují nahoru (jako u benzínu). V zimě je poptávka nižší, tak se vymyslel název zimní sleva a okno se v tomto období prodává za cenu běžnou pro tohoto prodejce 5000Kč. Takže ti "echt" prodejci, kteří na vás v zimě útočí "zimními slevami" vás naopak v létě pěkně natřou, aby vám v zimě mohli prodat okno za jejich standardní cenu. U nás máte jistotu, že to uvedené okno bude stát pořád 3750Kč.

 

:-) Poznámka pro milovníky slev: Okno s tabulkovou cenou 15000Kč z našeho příkladu, tak dostáváte se slevou 75%. No řekněte sami. Není to fantastická sleva?

 

Pozn.: Jediný případ, kdy na našich tištěných dokumentech můžete vidět údaj SLEVA je tištěná nabídka z originálního programu výrobce, který počítá okna s tabulkovou cenou nastavenou programem a kde jsme do programu nuceni zadat slevu, aby program tiskl skutečnou cenu, za kterou okna prodáváme. V žádném případě však neprezentujeme tabulkovou cenu jako skutečnou cenu výrobku a v našich materiálech a reklamách neuvidíte lákadla na obrovské slevy xx%.