Stavíte nebo rekonstruujete?


Uvažujete o výměně oken ?

Výběr vhodných oken je důležitým krokem při stavbě nového domu nebo jeho rekonstrukci. Dnes je na trhu široká nabídka oken z různých materiálů. Plastová okna postupně nahrazují ve výstavbách dřevěná okna. Oblíbenost plastových oken je vysoká hlavně díky jejich příznivé ceně a dobrým užitným vlastnostem.

Plastová okna jsou extrémně zatížitelná. Plastová okna si i po létech zachovají své vlastnosti, jako odolnost vůči světelným a povětrnostním vlivům, stálost tvaru, zdravotní nezávadnost, doživotně si ponechávají svou barevnost, snadnou a nenáročnou údržbu. Plastová okna mají moderní vzhled, který zvýrazní styl Vašeho obydlí.

 

Před výběrem vhodných plastových oken se podívejte na jednotlivé možnosti, budete se moci zodpovědněji rozhodnout. Vybírejte dobře a Vaše investice se Vám odmění nejen při nákupu, ale díky správnému výběru i v následujících letech při vytápění. Dnešní doba nás nutí hledat možnosti úspory nákladů na energie vzniklé vytápěním objektů. Největší únik tepla je okenními a dveřními otvory, hlavně ve starší zástavbě. Plastová okna těmto tepelným únikům dokaží zamezit. Všechna se vyznačují vysokou těsností, která je důležitá pro dosažení nízkých tepelných ztrát i pro účinné tlumení venkovního hluku. Protože je nutné odvádět vlhkost, vznikající v místnostech činností i jen pouhou přítomností obyvatel, jsou plastová okna opatřována různými větracími systémy.

 

Přesto je doporučováno alespoň jednou denně vyměnit vzduch v místnosti rychlým vyvětráním otevřeným oknem. Je-li v místnosti větší množství vodní páry a trvá - li tento stav delší dobu, může následovat vznik plísně. Obranou proti tomuto nepříjemnému jevu je již zmíněné větrání a zamezení ochlazování vzduchu na skle použitím kvalitního zasklení s nízkým součinitelem prostupu tepla.

 

Plastová okna jsou také odolná proti povětrnostním vlivům. Dešťová voda strhává nečistoty z povrchu rámu, a protože není schopna se na něm udržet, zůstává povrch rámu i po zaschnutí čistý. Tento efekt lze dosáhnout i u nové generace skel, a tak můžeme hovořit o samočistících oknech jako celku.

Vyžadují minimální údržbu díky hladkým povrchovým plochám. Plastová okna chrání také před prachem a nezvanými hosty. Plastová okna mají životnost větší než padesát let při zachování všech jeho parametrů včetně funkčnosti a stálosti barvy jeho povrchu. Hladký povrch plastového okna se prakticky nemění ani strukturou, ani barevností. Jeho údržba spočívá jenom v občasném omytí nečistot běžným saponátem.

Jednou ročně promažte pohyblivé části kování lehkým olejem a zkontrolujte dotažení jeho upevňovacích šroubů, případně odstraňte nečistoty z odvodňovacích otvorů rámu, pokud jsou neprůchodné. Při mechanickém poškození povrchu jsou k dispozici opravné prostředky a to i v případě barevných profilů. Jednoduchá je i výměna izolačního dvojskla.

Do svého bydlení investujeme nemalé finanční prostředky abychom dosáhli moderního a astetického vzhledu. Nemoderní a vzhledově nevyhovující okna dokáží zničit celkový dojem z interiéru i exteriéru našeho domova.