Vitráže do oken a dveří


Přímý vstup do eshopu s vitrážemi ZDE.

V naší nabídce vám nově vyrobíme vitrážové výplně do oken i dveří.
Je celkem jedno, jestli objednáváte nová okna a dveře nebo chcete tuto výplň do starších oken a dveří.
Tato okenní vitráž je vyrobena jako meziskelní a lze ji vyrobit do každého okna a dveří, která mají skleněnou výplň s možností vysazení výplně vyjmutím zasklívacích lišt. Takto je vaše vitráž chráněna proti poškození a proti působení všech vnějších vlivů.

Vitrážové výplně do oken vkládáme doprostřed skleněné výplně. Může to být trojsklo nebo i dvojsklo. U trojskla je výplň místo středního skla a u dvojskla se výplň vkládá mezi dvojsklo a vznikne tak nově trojsklo. Stále zůstává zachována původní síla vaší výplně. Většinou to bývají síly 24mm u dvojskla a 36mm u trojskla.

Vyrobí se nová kompletní výplň a ta se pak vymění za vaši starou výplň. Bez skleněné výplně tak bude vaše okno nebo dveře pouze několik minut. Pouze se vysadí zasklívací lišty vašeho okna, vymění se hotová výplň, která se vloží místo původní a zase se vloží zpět zasklívací lišty. Izolační schopnosti okenní výplně zůstávají neměnné.

Ceny vitráží se liší dle velikosti výplně, dle náročnosti výroby, dle množství řezaných a broušených dílů a také dle zvolených barev.
Celá výroba je ruční práce a každý kus je tak originál.

Naprostou většinu vitráží vyrábíme tzv. Tiffany technikou, kde jsou skla spojována (pájena) pomocí cínu za tepla. Oproti tomu původní olověné vitráže se spojují pomocí olověných profilů za studena, při scínování spojů profilů. Tiffany technika dovolí vyrobit jemnější detaily, protože nevznikají silné spojovací díly, jako u olověných profilů. Proto je možné pomocí Tiffany techniky např. vyrábět i stolní lampy, které někdy dosahují 1000 a více dílků na jedné lampě. Tiffany vitráže nejsou, oproti olověným, tolik těžké a proto je možné z nich vyrábět nejen lampy, ale i obrázky jako závěsné vitráže.

Uvedené obrázky jsou pro ilustraci, aby jste měli představu o možnostech vitrážových výplní.
Je možné doložit také váš návrh, jakou výplň si budete přát. Graficky vám zpracujeme i vaše návrhy podle dodané předlohy, fotografie, obrázku, náčrtu a pod.
Tyto návrhy se musí pouze převést do podoby, která je ze skla pro vitráž vyrobitelná.

Existuje široká škála barevnosti skel.
Skla čirá, barevná s jedním odstínem nebo s několika odstíny najednou a také skla průsvitná, úplně neprůhledná nebo poloprůsvitná.
Také spoje mezi skly mohou být různých barev. Např. stříbrná, černá, tmavě hnědá nebo s patinou starého mosazného vzhledu.

POZOR! Jedná se o ruční řemeslnou práci. Neprodáváme čínské výrobky, které se vyrábějí strojově (to je zvláště u lamp) a můžeme tak zaručit, že co kus to originál. Čínské strojově vyráběné lampy nemají výtvarnou ani řemeslnou hodnotu. Vždyť kdo bude chtít "originální lampu", kterou má stejnou dalších 10000 lidí? Tyto čínské strojově vyráběné lampy jsou z nekvalitního skla, o polovinu slabšího než naše výrobky, pájené pouze z venkovní strany (vnitřní strana lamp zůstává surová) a tak je tato lampa příliš křehká a může se rozlomit.

Některé z vitráží můžete objednat přímo ZDE.